ŞİKELİ MAÇLAR!

00005

Şikeli maçlar hakkında önemli bilgiler paylaşmak istiyoruz sizinle.. Son dönemde birçok insan tarafından oynanan iddaa oyunu, kolay para kazanma yollarının başında gelmektedir. Hafta boyunca oynanan spor müsabakalarına dair, kişilerin para yatırarak, sonucu önceden tahmin etmesine dayalı olan iddaa oyunu, devlet kontrolünde ve devlet eliyle, yasal bir şekilde ülkemizde oynatılmaktadır. İddaa oyunu oynanırken, sürpriz ya da banko maçlar gibi terimler kullanılmakta ve bu tip maçlar üzerinden insanlar para kazanmaya çalışmaktadır. Fakat bazı durumlarda, oynanan maçların çok sürpriz skorlar ile bitmesi, oyunu oynayanların aklında bir takım şüphelerin doğmasına sebep olmaktadır. Tam bu noktada şike kavramı ortaya çıkmaktadır. Özellikle oynanan spor müsabakalarının bazılarında şike olduğu dillendirilmekte ancak bu hiçbir şekilde kanıtlanamamaktadır. Son yıllarda şikeli iddaa tahminleri adı altında bir takım tahminler ortaya çıkmaktadır.

Şikeli iddaa tahminleri, bültende yayınlanan maçlardan bazılarında şike olduğuna ve bu maçın sonucunun şike ile daha önceden belirlendiğine dair yapılan yorumlardır. Genellikle kazanması çok zor görünen takımların, o maçı kazanması; o maçta bir şike olduğuna dair yorumları getirmektedir. Tam bu noktada sosyal medya ve internet üzerinden bazı insanlar, şikeli maç satanlar adı altında faaliyet göstermektedir. Kaynaklarını genellikle açıklamayan şikeli maç satanlar; haftalık bülten içerisinde kaç tane ve hangi maçın nasıl sonuçlanacağına dair yorumlar da bulunmaktadırlar. Hatta iddaa bayisine gidip, şikeli maçları oynamakta ve bu kuponun görüntüsünü de internet üzerinden paylaşmaktadırlar. Genellikle çok yüksek oranlara sahip olan şikeli maçların sonuçları, oyunu oynayacaklar tarafından takip edilerek, bu işin gerçekliğinin olup olmadığına karar verilmektedir.

Şikeli maç satanlar, maçın hangi skorla biteceğinden, ilk yarı nasıl sonuçlanacağına dair birçok bilgiyi paylaşmakta ve bu maçları yüksek ücretler karşılığında, talep eden kişilere satmaktadırlar. Bu kişilere kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini sizlere önemli belirtiriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir